TEK KİŞİLİK BASIN TOPLANTISI!
giresundangelsin

Emil Kraepelin tarafından ortaya atılan ve temel çıkış noktası 'kuruntu' olan 'paranoya' konusu psikolojik kitaplara ilgim başlayalı hep dikkatimi çekmiştir. Çoğunlukla mantıksız kuruntular ile kendini gösteren ve kişinin gerçek dünya ile bağlantısını koparan bu gibi durumlar bazen psikoz haline dönüşebiliyor, maazallah.

Bununla alakalı okumalarımda ve ilgili filmleri izlerken adrenalin seviyemdeki sert iniş çıkışlar hep hoşuma gitmiştir.
Pandemi ile başlayan eve kapanışlarımın vazgeçilmezi olan psikoloji içerikli film ve kitapların bir gün biteceği kanısına kapılmılştım ve tatlı bir tedirginlik yaşamıştım. Ama son zamanlarda gördüm ki bu kadar malzemeye ne kağıt yeter ne senaryo...

Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu'nun basın toplantısından sonra habere kaynağından ulaşma ve mevcut gündemi takip etme adına CHP Giresun İl Başkanlığının basın toplantısına da katıldım.

Haber merkezi basın bültenine düşen haberleri paylaşa dursun, ben şahsi izlenimlerimi aktarayım.

Kentlerde yaşayan ve üretim araçlarını ellerinde bulunduran... diye devam eden tanımın kokusunu hissedince aklıma Kapusuz hocam geldi. 'Koku duyunun büyük bir kısmını kaybedebilirsin' demişti ameliyat öncesi . Soyut kokuları bile alabilmem bu ihtimalin ortadan kalktığının göstergesi, sevindirici. Burjuvazi kokusu, 4500 yıllık geçmişi olan Mısır tanrısı Ra'nın terinin kokusu olduğu inancı ile başlayan koku tarihinin bence en keskini. Hiç sevmem.

Toplantıya dönecek olursak: Kelimenin tam anlamıyla kısır bir tartışmanın içinde buldum kendimi. Çay krizim vurmak üzere iken çıktığım parti binasından kadim şehir canım Giresun'umun sokaklarında yürürken Ahmet Hamdi'ye sitemler döküldü dudaklarımdan: insanın 'Beş Şehir' yerine Altı Şehir demeyip Giresun'u eklememesi için kör olması lazım dedim kendi kendime.

Bu kadar güzel bir şehirde neyi niçin paylaşamaz insan? Neden havanda su döver? Sonra küçük bir kritik yaptım ve şunları mırıldandım kontrolü ayaklarıma bıraktığım şehir turunda: Pasif ve başarısızın tanımı nedir? 'Güreş alanının dışına çıkan' boğaların oluşturduğu kaos bu kadar olur muydu? Siyasi şantaj suç mudur?

Soruları, cevap olan 'abi' hitaplarına mazhar olan ve tek muhatap olarak görülen amca kimdi?

Tek kişilik toplantı...

Geçtiğimiz yüzyılın en çok okunan ansiklopedisi, Marifetname; önümüzdeki yılların en çok okunanı olmalı. İnsanları tanımadan kaostan kurtulmak mümkün değil çünkü.

Yalçın Meşe

Mak Nuts

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

maknuts

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği